Ievainotais jātnieks

U ievain

Ievainotais jātnieks
(Ievainotais jātnieks)

1.35 min

Год выпуска: 2017

Жанр: Dokumentāla filma

Режисёр:

В ролях:

Язык: Latviešu

Субтитры: Krievu

О фильме

Brīvības piemineklis ir Kārļa Zāles dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai.
Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads. Filmas konsultante ir mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists Ēriks Ešenvalds. Režisore vēl astoņdesmitajos gados pārstāv Hamburgu Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā Berlinale. Brūvere ir dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi arī kā redaktore un žurnāliste televīzijā un presē, pazīstama kā sabiedrisko attiecību vadītāja, krāšņu Rīgas svētku ceremoniju autore. Kinooperatore Elīna Bandēna Brūveres filmām Latvijā piešķir glezniecisku vizualitāti. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu TAPIERIS Nacionālās kinobalvas konkursā iegūst 6 profesionālās nominācijas, bet VERSIJA VERA saņem Nacionālo kino balvu LIELAIS KRISTAPS par režisora un operatora darbu.

IEVAINOTAIS JĀTNIEKS ir filmu studijas KINOLATS un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai.

Ближайшие сеансы

Большой зал

30.10.2017

  • 18:30

LV

Маленький зал

Фото и Видео